Захист від працівників, які переховуються на лікарняних | HR Center

До парламенту народними депутатами подано законопроект № 4020а «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення відповідальності за фальшування відомостей про хворобу пацієнта, на підставі яких видано листок непрацездатності». Мета проекту – припинити зловживання лікарняними працівниками при загрозі звільнення.

Пропонується доповнити Кримінальний кодекс новою статтею про внесення медпрацівником завідомо неправдивих відомостей про хворобу пацієнта, на підставі яких видано листок непрацездатності. За таке порушення загрожує обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. А за те саме діяння, вчинене медичним працівником повторно, пропонується карати позбавленням волі на строк три–вісім років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Також законопроектом пропонується у ст. 40 КЗпПУ доповнити перелік підстав звільнення власником або уповноваженим ним органом працівника новим пунктом – у разі встановлення рішенням суду факту видачі листка непрацездатності працівнику на підставі внесених завідомо неправдивих відомостей про хворобу.

www.ligazakon.ua

Захист від працівників, які переховуються на лікарняних