Третина українців готові іноді працювати безкоштовно | HR Center

Згідно з опитуванням work.ua, працювати без матеріальної винагороди більшості українців не звикати. Тільки мотиви такої праці бувають найрізноманітніші. Work.ua запитав в українців, чи доводилося їм працювати безкоштовно, за яких умов і наскільки така робота була їм до душі.

Кожен третій українець вважає, що будь-яка робота повинна мати матеріальну винагороду. Серед загальної кількості респондентів так відповіли 35 %.

Працювати безкоштовно не за власним бажанням доводилося практично третині респондентів: 31,5 % українців стали жертвою обману – їм не заплатили обіцяного. Сьогодні ошуканців на ринку праці багато, і важливо знати ще на етапі знайомства, як розпізнати недобросовісного роботодавця.

Зазначимо, що кількість українців, які готові працювати не за гроші добровільно, також досить велика і становить 33,3 %. З них: 10 % – це громадські активісти зі стажем, 12,6 % – ті, кому доводилося бути волонтером, 10,7 % – українці, які висловлюють готовність виконувати роботу безоплатно, якщо буде така необхідність.

Опитування проводилося в соціальних мережах серед користувачів work.ua з 25 листопада по 5 грудня 2014. У ньому взяло участь 450 респондентів з України.

Один з найпоширеніших видів роботи без матеріальної винагороди, який особливо цінний в такий складний для України час, – волонтерство. Все більше число українських роботодавців уважніше ставляться до тих пошукачів, які мають досвід роботи волонтером. Безсумнівно, отримані навички можуть допомогти побудувати кар’єру волонтерам. Головне – знати, як вдало презентувати досвід волонтерської роботи в резюме.

www.work.ua

Третина українців готові іноді працювати безкоштовно