Рада прийняла антидискримінаційну поправку до Трудового кодексу | HR Center

Рада прийняла в цілому законопроект №3442 про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації із правом Європейського Союзу). За це проголосували 234 нардепи.

«Прийняття проекту Закону забезпечить приведення законодавства України у відповідність з актами права ЄС, виконання рекомендацій Європейської Комісії, наданих у рамках моніторингу реалізації Україною Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України, за результатами  останньої експертної місії в України у вересні 2015 року,» – йдеться в пояснювальній записці.

Згідно з прийнятими змінами, в Україні забороняється будь-яка дискримінація у сфері праці, зокрема порушення принципу рівності прав і можливостей, пряме або непряме обмеження прав працівників залежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, ґендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, етнічного, соціального та іноземного походження, віку, стану здоров’я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сімейного та майнового стану, сімейних обов’язків, місця проживання, членства у професійній спілці чи іншому об’єднанні громадян, участі у страйку, звернення або наміру звернення до суду чи інших органів за захистом своїх прав або надання підтримки іншим працівникам у захисті їхніх прав, за мовними або іншими ознаками, не пов’язаними з характером роботи або умовами її виконання.

Зазначимо, до цього депутати двічі провалили голосування за недискримінацію у сфері праці.

Нагадаємо, 5 листопада Верховна Рада більшістю голосів підтримала у першому читанні проект нового Трудового кодексу.

Окрім того слід зазначити, що ухвалення нового Трудового кодексу є однією з вимог ЄС щодо візової лібералізації для громадян України.

http://tyzhden.ua

Рада прийняла антидискримінаційну поправку до Трудового кодексу