Amazon звільнить понад 18 тисяч співробітників | HR Center

Компанія йде на безпрецедентне скорочення через невизначеність в економіці та у зв’язку з активним набором співробітників за останні два роки.

Американський концерн Amazon у рамках скорочення штатів звільнить понад 18 тисяч співробітників, повідомив у четвер, 5 січня, його генеральний директор Енді Джессі.

Рішення ухвалене в рамках планування на 2023 рік на тлі «невизначеності в економіці та у зв’язку з набором великої кількості співробітників останні два роки», пояснили в компанії. Кадрові скорочення в основному торкнуться відділів продажу та найму персоналу, повідомив Джессі.

Відхід 18 тисяч людей стане найбільшим одномоментним скороченням в історії Amazon, зазначає агентство AFP. Звільнення розпочалися ще у 2022 році, коли планувалося, що компанію залишать 10 тисяч людей, нагадує газета The Wall Street Journal.

Amazon значно збільшив чисельність персоналу на тлі пандемії коронавірусу, коли різко зросли обсяги онлайн-торгівлі. У першому кварталі 2022 року в компанії працювало 1,62 млн осіб у всьому світі, проте до вересня їхня кількість скоротилася до 1,54 млн, пише AFP.

У третьому кварталі минулого року чистий прибуток Amazon упав на дев’ять відсотків порівняно з аналогічним періодом 2021 року. За підсумками останніх трьох місяців у 2022 році компанія очікує незначного за її мірками зростання — від 2 до 8% у річному обчисленні.

Скорочення в Amazon відповідають тенденції в інших технологічних компаніях, які визнали, що останніми роками вони дуже швидко розширювали штати, зазначає WSJ.

Материнська компанія Facebook Meta у листопаді оголосила, що звільнить 11 тисяч працівників. У жовтні новий глава Twitter Ілон Маск звільнив близько половини своїх 7500 співробітників. Наприкінці серпня Snapchat також скоротив штат на 20%, повідомляє видання.

https://ua.korrespondent.net/

Amazon звільнить понад 18 тисяч співробітників