«П’ятиденка» проти «чотириденки»: у Британії підбили підсумки піврічного експерименту | HR Center

За час дослідження співробітники почали набагато рідше звільнятися з роботи, поліпшилася ситуація зі збереженням робочих місць і прийомом на роботу

Десятки роботодавців у Великій Британії, які випробували чотириденний робочий тиждень під час масштабного дослідження Autonomy, в основному вирішили дотримуватися такого графіка і після завершення проекту.

У рамках дослідження співробітники 61 компанії по всій країні працювали в середньому 34 години протягом чотирьох днів у період з червня по грудень 2022 року, отримуючи при цьому свою існуючу зарплату. 56 компаній, або 92% учасників проекту, вирішили продовжувати в тому ж дусі, 18 з них – на постійній основі.

У дослідженні взяли участь 2900 співробітників з різних секторів, від фінансової компанії Stellar Asset Management до виробника цифрових технологій Rivelin Robotics і продовольчого магазину в прибережному містечку Веллс.

За словами працівників, їхній баланс між роботою та особистим життям покращився. Співробітники набагато рідше звільнялися з роботи, покращилася ситуація зі збереженням робочих місць і прийомом на роботу, а також знизився рівень захворюваності.

При цьому для деяких працівників додатковий вихідний був важливішим за зарплату: 15% заявили, що жодні гроші не змусять їх повернутися до п’ятиденного робочого тижня.

Нагадаємо, торік громадяни Бельгії отримали право працювати чотири дні на тиждень без втрати заробітної плати внаслідок перегляду урядом трудового законодавства.

ubr.ua

«П’ятиденка» проти «чотириденки»: у Британії підбили підсумки піврічного експерименту