Від АТБ до Сільпо. Хто увійшов до топ-10 найбільших роботодавців України | HR Center

Опендатабот сформував рейтинг найбільших роботодавців 2024 року, на основі даних Державної служби статистики та фінансової звітності підприємств.

Як йдеться в матеріалі Опендатабот, до переліку потрапили компанії, які мають найбільшу кількість співробітників за даними фінансової звітності Держстату.

Найбільшим роботодавцем України стала Укрзалізниця — у компанії працює 187 620 співробітників. На другому місці із 44 тисячами робітників опинився АТБ. Третю сходинку обіймає Укрпошта, де працює 34,7 тисяч співробітників.

Понад половина найбільших роботодавців України зареєстрована на Київщині. 9 підприємств з топу потрапили до цьогорічного Індексу Опендатабота як найбільші за обігом бізнеси з бездоганною діловою репутацією. Опендатабот додав можливість сортувати компанії кожного регіону та населеного пункту за кількістю персоналу, обігом та датою створення на сторінці Єдиного державного реєстру юридичних осіб України.

Варто зазначити, що 9 компаній з рейтингу скоротили кількість своїх співробітників у 2023 році. Так, протягом минулого року Укрпошта звільнила 35% своїх працівників. До трійки компаній, які помітно скоротили свій штат торік, також потрапили Сільпо (-18.1%) та Енергоатом (-12.5%).

На запит Опендатабота в Укрпошті зазначили, що компанія не проводила масового скорочення персоналу, водночас працює над впровадженням масштабних ініціатив щодо діджиталізації процесів та автоматизації ручних операцій.

«Динаміка персоналу компанії за останні роки відображає кілька складних процесів, включаючи міграційні тенденції, пов’язані з повномасштабною війною, зміни в попиті на окремі види послуг, які надає компанія, реорганізацію бізнес-процесів, цифровізацію та автоматизацію, які спрямовані на підвищення ефективності та зменшення ручної праці» — коментують представники Укрпошти.

Більшість топових роботодавців України зареєстровані в Києві — 6 компаній. Ще 3 компанії зареєстровані на Дніпропетровщині та одна — у Запорізькій області.,

https://biz.nv.ua/
Від АТБ до Сільпо. Хто увійшов до топ-10 найбільших роботодавців України