Екс-глава Nissan подав позов до компанії на $1 млрд | HR Center

Звільнення і подальший арешт завдали «глибокої шкоди» фінансам та репутації Карлоса Гона, йдеться у позовній заяві.

Колишній глава Nissan Карлос Гон звернувся з позовом до японського автовиробника на суму понад один мільярд доларів.

 У документах, поданих до касаційного суду Лівану, зазначається, що звільнення з Nissan і подальший арешт Гона завдали «глибокої шкоди» його фінансам та репутації.

«Серйозні звинувачення, висунуті щодо мене, залишаться в пам’яті людей на роки», — заявив Гон і наголосив, що «страждатиме від звинувачень до кінця свого життя, оскільки вони матимуть стійкі наслідки, хоча засновані лише на підозрах».

У позові також містяться претензії до щонайменше десяти працівників Nissan.

Прокурор Лівану призначив слухання на вересень.

Агентство нагадало, що понад два десятиліття тому Гон врятував від краху Nissan, яка зазнавала серйозних труднощів до отримання вливань від французької Renault. Він був одним із архітекторів альянсу Renault-Nissan і згодом очолив як обидві компанії, так і весь альянс.

Один із найвідоміших топ-менеджерів автомобілебудування був затриманий у Токіо в листопаді 2018 року за звинуваченням у приховуванні доходів і майже чотири місяці провів у в’язниці.

Nissan ухвалила рішення звільнити Гона з посади голови ради директорів через три дні після його арешту, а в січні 2019 року йому довелося піти у відставку з посад голови ради директорів і головного виконавчого директора Renault.

У березні 2019 року Гон був звільнений під заставу у 8,9 мільйона доларів, а в грудні втік з Японії до Лівану.

Він відкидає висунуті йому звинувачення і стверджує, що став жертвою змови топ-менеджерів Nissan, які бажали заблокувати злиття компанії з Renault.

korrespondent.net

Екс-глава Nissan подав позов до компанії на $1 млрд